Każda inwestycja, związana z pracami ziemnymi i budowlanymi, wymaga zatrudnienia kompetentnego i godnego zaufania geodety. Geodezyjna obsługa inwestycji obejmuje wiele różnych elementów, które mają wpływ na cały proces planowania budowy. W Poznaniu i na terenie całego województwa wielkopolskiego funkcjonuje wiele firm, które świadczą usługi geodezyjne. Podpowiadamy zatem, jak wybrać najlepszego geodetę do obsługi swojego projektu.

Geodeta – Poznań

Jeśli interesuje cię geodeta poznań, to koniecznie sprawdź ofertę firmy Falco, która działa na terenie miasta (i całej Polski) od 1998 roku. Zdobyte na przestrzeni tych lat doświadczenie pozwala geodetom podchodzić indywidualnie do każdego zlecenia.

Klienci mogą liczyć na szeroki zakres usług. Należą do nich:

 • Mapy geodezyjne do celów projektowych – papierowe oraz cyfrowe mapy do celów projektowych są wykonywane z uwzględnieniem rodzaju i specyfiki inwestycji. Firma geodezyjna działa w porozumieniu z projektantem, aby mapy zawierały wszelkie niezbędne elementy.
 • Wytyczenie obiektu budowlanego.
 • Inwentaryzacje powykonawcze.
 • Prace poufne – należy tu podkreślić, że firma posiada Poświadczenie Bezpieczeństwa o klauzuli „Poufne” z zakresu dostępu do informacji niejawnych. Może więc świadczyć usługi geodezyjne nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla instytucji sektora obronnego (jak na przykład Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Ochrony Państwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych itd.).
 • Obsługa geodezyjna inwestycji.
 • Podziały nieruchomości i rozgraniczenia.
 • Pomiary precyzyjne do uruchomienia linii produkcyjnych.

Profesjonalne usługi geodezyjne w Poznaniu – czym kierować się przy wyborze geodety?

W Poznaniu i na terenie województwa wielkopolskiego działa wiele firm geodezyjnych. Z jednej strony kliencie mają więc szeroki wybór. Z drugiej natomiast wybór odpowiedniego geodety może być wyzwaniem. Czym kierować się przy wyborze, aby mieć pewność, że fachowiec wykona swoją pracę rzetelnie? Oto kilka wskazówek:

 • Zweryfikuj uprawnienia i doświadczenie geodety – geodeta powinien mieć odpowiednie certyfikaty i niezbędne uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii nadane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Przy okazji warto też sprawdzić, jakim doświadczeniem legitymuje się wybrany geodeta, czy pracował wcześniej przy podobnych projektach. Jako potencjalny klient masz prawo o to zapytać, jeśli nie znajdziesz takich informacji na przykład na stronie internetowej.
 • Sprawdź zakres usług – usługi geodezyjne to bardzo szeroki segment rynku. Warto sprawdzić, jaki asortyment usług geodezyjnych oferuje wybrana firma. Stawiaj na firmy, które mają w ofercie szeroki zakres usług. Dzięki temu załatwisz wszystko w jednym miejscu i nie będziesz musiał szukać kilku różnych firm.
 • Sprawdź cennik – nie da się ukryć, że cena to ważny czynnik. Porównaj ceny kilku firm, ale zwróć uwagę na to, aby cena zawsze szła w parze z kwalifikacjami i doświadczeniem. Jednym słowem, nie powinna być jedynym wyznacznikiem.
 • Opinie i referencje – przy wyborze na pewno pomogą opinie klientów i referencje. Najczęściej znajdziesz je w Internecie.

Podsumowując; jeśli szukasz geodety na terenie miasta Poznań, to bez problemu znajdziesz rzetelną firmę. Koniecznie weź pod uwagę powyższe wskazówki, aby dobrać fachowca, który sprosta twoim wymaganiom. Najważniejsze czynniki to: uprawnienia i doświadczenie, zakres usług, cena oraz referencje i opinie klientów. Znalezienie odpowiedniego geodety to kluczowy krok w procesie inwestycyjnym, a zatem poświęcić mu chwilę uwagi.