Olej sojowy odgumowany to produkt coraz częściej uwzględniany w diecie wielu zwierząt hodowlanych. I nic w tym dziwnego, gdyż posiada on mnóstwo zalet. Jego uwzględnienie w diecie zwierząt przynosi mnóstwo korzyści. Hodowane osobniki szybko wzrastają oraz są zdrowe. Czym charakteryzuje się ten produkt?

Jak powstaje olej odgumowany?

Proces produkcji oleju odgumowanego jest często zwany:

  • odgumowaniem
  • odśluzowaniem
  • odszlamianiem
  • degummingiem

Produkcja oleju odgumowanego polega na przeprowadzeniu hydratacji, czyli na uwodnieniu roztworem kwasu fosforowego. Metoda ta jest bardzo często stosowana w przypadku olejów cechujących się wysoką zawartością fosfolipidów. Polega na ich oddzieleniu, a później usunięciu. Usunięty składnik ma konsystencję gumy i dlatego też proces ten jest bardzo często nazywany odgumowaniem.

Olej sojowy odgumowany – bogactwo wielu substancji odżywczych

Olej odgumowany to produkt o wielu zaletach. Jest on powszechnie dostępny n rynku rolniczym, a na jego zakup decydują się przede wszystkim Ci hodowcy, którym zależy na dobrym zdrowiu hodowanych osobników.

Olej odgumowany jest bogaty w cenne substancje odżywcze. Zawiera on w swoim składzie:

  •  jednonienasycone kwasy tłuszczowe
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe
  • witaminę E
  • białko
  • antyoksydanty oraz fosfolipidy

Olej sojowy odgumowany można podawać zwierzętom jako dodatek do poszczególnych pasz. Karmy z jego dodatkiem posiadają doskonałą konsystencję, co czyni je bardzo atrakcyjne oraz smaczne. Ich dużą zaletą jest to, że są znacznie mniej pylące oraz nie rozwarstwiają się. Spożywając taki pokarm zwierzęta nie są narażone na groźną dla ich życia pylicę. Stosowanie oleju sojowego odgumowanego to bardzo dobre rozwiązanie, które w dużym stopniu wpływa jakość każdej hodowli oraz zawsze przynosi wymierne korzyści w postaci zadowalających zysków.

Zalety oleju odgumowanego

Olej sojowy odgumowany to cenny dodatek do pasz. Dzięki niemu zawsze zostaje poprawiona wartość energetyczna pokarmu. Po pewnym czasie każdy hodowca może zaobserwować znacznie szybsze przyrosty masy zwierząt przy mniejszym poborze pokarmu.

Kolejną zaletą wdrożenia do diety zwierząt tego produktu jest oszczędność. Jego suplementacja sprawia, że zwierzęta jedzą znacznie mniej, a mimo tego są zawsze dostatecznie nakarmione.

Olej sojowy odgumowany a znakomite zdrowie zwierząt

Produkt ten powinien być uwzględniony w diecie wszystkich zwierząt hodowlanych. Dzięki zawartości białka i aminokwasów wpływa bardzo pozytywnie na układ rozrodczy zwierząt. Ponadto skutecznie zapobiega wielu problemom w okresie okołorozrodczym.

Olej sojowy odgumowany ma również pozytywny wpływ na wygląd skórę zwierząt. Zapobiega jej wysuszaniu się oraz wpływa korzystnie na wygląd racic.
Ten cenny dodatek do pasz charakteryzuje się dużą smakowitością, zatem przyrządzone pokarmy są bardzo chętnie konsumowane przez wszystkie zwierzęta.

Olej sojowy odgumowany to produkt powszechnie dostępny na rynku rolniczym. Jest on dostarczany w specjalnych pojemnikach. Dzięki temu rolnicy nie muszą go dodatkowo zabezpieczać ani obawiać się o to, że się zepsuje i zaszkodzi zwierzętom.